Yönetim Anlayışı Olarak
Blue Life

Yönetimde, çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve toplumsal çalışmalarımızda sürdürülebilirliği esas alıyoruz. Çalışanlarımıza su ve enerji üzerine eğitimler veriyor, birlikte çalıştığımız kurumların bu kavramlara olan yaklaşımlarına önem veriyoruz.

VitrA ve Artema, UN Global Compact, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği gibi gönüllü özel sektör platformlarında, geleceğe yön verenler arasında yer alıyor. Avrupa Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Federasyonu (FECS), Avrupa Seramik Sanayicileri Birliği (Cerameunie), Banyo Üreticileri Derneği (BMA) gibi uluslararası platformların yönetim kurullarında yer alan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, ayrıca Türkiye Seramik Federasyonu (SERFED) ve İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) üyesi olarak sürdürülebilirlik konusunda öncü konumunu devam ettiriyor.

Çalışanlarla Sürdürülebilirlik

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, çalışanlarına su ve enerji tasarrufu eğitimleri veriyor; farkındalık yaratarak sürdürülebilirlik kavramlarının önemini vurgulayan projelerle toplumsal bir dönüşüme öncülük ediyor.

"Yeniden Yaratmaya Hazır Mısın?" Yarışması:

EYAP’ın sürdürülebilirlik yaklaşımlarını yansıtan, inovatif, özgün bir yeniden kullanım projesidir. Yarışma kapsamında kuruluşların kendi faaliyetlerinden oluşan atık ürünlerini, işlevini yitirmiş ofis malzemelerini veya hayatın içinden atık malzemeleri kullanarak, yeni bir işleve sahip yepyeni bir ürün yaratılması hedeflendi.

Çalışanların Çevre Konusunda Eğitilmesi

Çalışanların sürdürülebilirlik konusunda bilinçlendirilmesi için kuruluş içerisinde, bölümlere özel satınlama ve sürdürülebilirlik, yeşil binalar, evrensel tasarım, finans ve sürdürülebilirlik gibi çeşitli atölye çalışmaları ve eğitimleri tamamlamıştır. Çalışanlara ISO 14001 ve OHSAS 18001 doğrultusunda eğitimler verilmektedir.

Çevre Korumaya Yönelik Düzenlenen Yarışmalar

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri bünyesinde, Proje ve öneri sistemi İnocino uygulaması aktif olarak kullanılmaktadır. EYAP, Eczacıbaşı Topluluğu’nda yaratıcı fikirleri geliştirmede en çok öneri ile şampiyon durumdadır. Bu sistem kullanılarak, çalışanlara açık inovasyon çağrısı ile Blue Life ürünleri ile ilgili ödüllü yarışmalar gerçekleştirilmektedir. Çalışanlara, nasıl satışları artırabileceğimiz, bilinci artırabileceğimiz, çevresel nasıl uygulamalar gerçekleştirebileceğimiz gibi çeşitli çağrılar açılmış ve önerilerden her yarışmada ilk üçe giren öneriler gerçekleştirilmiştir.

İki yılda bir düzenlenen İnovasyon Buluşması’nda, kuruluşların çevresel, ekonomik ve sosyal yönleriyle, sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlayan, yaratıcı ve yenilikçi projeler değerlendirilir. Değerlendirme sonucunda en az 700 puan almış projeler içinde en yüksek puana sahip olana Sürdürülebilir Kalkınma Projesi Ödülü verilir.

Paydaşlarla Sürdürülebilirlik

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, birlikte çalıştığı kurum ve kuruluşların da sürdürülebilirlik konusundaki yaklaşımlarını önemsiyor. Grup, 2010 yılıyla birlikte tedarikçi değerlendirme kriteri olarak tüm üretim süreçlerinde gereklere uyulduğunu gösteren ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesini kullanmaya başladı.

Yeşil Rapido Eğitimleri - Yeşil Bina Bilinç Artırma

LEED, BREEAM ve DGNB yeşil bina sertifikasyon programları ile uyumlu ürünlerini “Yeşil Banyo Çözümleri” yayınında toplayan VitrA Artema, EKOYAPI’nın düzenlediği Türkiye’deki ilk “Yeşil Rapido” eğitiminin platin sponsoru oldu. Yapı profesyonellerine özel ücretsiz “LEED GREEN ASSOCIATE Eğitimi”, 27 Eylül 2013 tarihinde CNR Expo’da gerçekleşti.

ÇEDBİK Eğitimleri

2014 Şubat ayında Çevre Dostu Binalar Derneği tarafından düzenlenen LEED eğitimlerine sponsor oldundu. Bu sponsorluk sayesinde profesyonellerin, mimarların ve öğrencilerin eğitime ücretsiz katılması sağlandı.

Yeşil Banyo Çözümleri

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun, sürdürülebilirlik ve doğal kaynakların sorumlu tüketimine yönelik anlayışı Blue Life doğrultusunda hayata geçirdiği banyo çözümleri, mimar ve mühendislerin projelerine değer katmaya devam ediyor.

E-Katalog Görüntüle
Toplumla Sürdürülebilirlik

Eczacıbaşı Yapı Grubu, gelecek nesillere dair yeni projeler üretmek ve gerçekleştirmek hedefiyle, dünya çapında dört ödül alan Eczacıbaşı Hijyen Projesi’ni yatılı ilköğretim okullarında hayata geçiriyor. Bu projeyle öğrencilere hijyen ve sağlık konusunda eğitimler veriliyor; banyo ve tuvalet yenileme çalışmalarıyla sağlıklı eğitim ortamları hazırlanıyor.

Eczacıbaşı Hijyen Projesi

Yatılı bölge ortaokullarının (YBO) fiziksel koşullarını iyileştirmek hedefiyle Eczacıbaşı Topluluğu tarafından yürütülen Eczacıbaşı Hijyen Projesi çerçevesinde Yatılı İlköğretim Bölge Okulları’nda hijyenin önemi üzerine eğitimler vermeye devam ediyoruz.

Devamı >>

AirPNP

VitrA ve Artema, acil tuvalet arayanlara kapılarını açıyor! VitrA ve Artema, “Sıkışınca, bize uğrayın.” diyerek, dışarıdayken temiz ve hijyenik tuvalet arayanları Nişantaşı ve Caddebostan mağazalarına davet ediyor.

Devamı >>