Üretim Anlayışı Olarak
Blue Life

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, hammaddenin bilinçli kullanımını ve doğaya geri dönüşümünü sağlayan teknoloji yatırımlarıyla, doğal kaynakları koruma sorumluluğunu, üretim aşamasında da gözetiyor. Kuruluş tüm tesislerinde sürekli geri dönüşüm sistemleri geliştirerek hammadde ve enerji kullanımlarındaki kaybı en aza indiriyor. Bu anlayışla geliştirilen projeler; İstanbul Sanayi Odası (ISO), Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) gibi kuruluşların ödüllerine, son olarak da AB Çevre Ödülü ve European Business Award for the Environment ödüllerine layık görülerek uluslararası başarılar elde ediyor.

Doğal kaynakların bilinçli kullanımı

VitrA tesislerinde, toz presleme tekniğiyle üretilen seramik karolardan artakalan hammadde, yirmi ayrı toz toplayıcıda toplanıyor; tekrar kullanım için yeniden üretim süreçlerine alınarak hammadde olarak kullanıma sunuluyor.

Devamı >>

Enerjinin akıllı kullanımı

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu üretim tesislerinde, üretim esnasında gerçekleşen gaz salımları kontrol ediliyor, fabrika içi atölye ve ambarlarda sensörlü aydınlatmalar kullanılıyor ve izolasyonu sağlanan fabrika ve lojman dış cepheleri sayesine enerjinin gereksiz kullanımı önleniyor.

Devamı >>

Suyun sürdürülebilirliği

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun fabrikalarında 2007 yılı itibarıyla uygulamaya koyduğu etkin atık su yöntemleri sayesinde; suyun tekrar kullanılması için en uygun arıtma teknolojileri oluşturuldu.

Devamı >>

Atık değil hammadde

VitrA seramik sağlık gereçleri üretim tesisi, 2007’den bu yana üretim sırasında oluşan katı atık ve çamurdan Türkiye’de ilk defa %100 geri dönüşüm sağlamıştır. Artema, musluk kesiminden artakalan atık pirinç talaşını eritip geri dönüştüren dünya çapında ilk markadır.

Devamı >>

Yönetim sistemi belgeleri